Üniversite Tercih Asistanı

Üniversite Tercih Asistanı – Eşleş ve İletişime geç

İstekleriniz, tercihleriniz, hedefleriniz ve amaçlarınız… Uzun süren emeklerinizin karşılığını aldığın bu sürecin sonunda tercih sürecinde doğru karar vermen için yapman gereken şey oldukça basit. Skolbord Üniversite Tercih Asistanı ile tercihlerinizi belirtmek. Üniversite tercih asistanı senin belirttiğin kriterlere uygun danışman üniversite öğrencisi ile seni eşleştiriyor ve iletişime geçmeni sağlıyor.

Üniversite Tercih Asistanı Sistemi Nasıl İlerliyor?

Tamamen ücretsiz olan Üniversite Tercih Asistanı için yapman gerekenler şu şekilde adın, soyadın ve kişisel mail adresin ile kaydını oluşturmak. Ardından gelen “Hangi Bölümü İstiyorsun” bölümü ile kararını çoktan verdiğin veya kararsız kaldığın bölümü seçmek. Sonrasında hayallerine ve geleceğine ulaşmak için belki dört belki daha fazla yıllarını geçireceğin şehri belirlemek. Son olarak da eğitimin için sana en uygun olan üniversite veya üniversitelerden birisini belirlemek. Ve kriterlerini belirlerken birden fazla seçenek de seçebilirsin. 🥳 Böylelikle tek bir seçeneğe bağlı kalmadan dilediğin gibi şehir, bölüm ve üniversite seçebilirsin. Ayrıca tekrar girdiğinde üniversite tercih asistanı kararlarını güncellemen için de kolaylık sağlıyor. Tüm bunların ardından sana yönlendirilen danışman öğrenci ile Skolbord üzerinden iletişime geçerek tüm sorularına cevap bulabilirsin.

Hangi kriterlerle danışman öğrenci bulabilirsin?

1. Tercih Etmek İstediğin Şehir

Tercih Asistanı sayesinde gitmek istediğiniz şehri seçmeniz ve seninle eşleşen danışman öğrenci ile o şehri sesli turlamanız mümkün! Yurt, ev, semt ve daha nicesi hakkında soracağınız sorular ile henüz gitmeden şehir hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca şehirde nerelere gidilir? Öğrenciler için uygun olan yerler nerelerdir? Ev ve yurt fiyatları ve yerleri nasıldır? Ve daha nicesi soruların cevabını da orada yaşayan birden fazla öğrenciden de alabilirsin.

Şehrin sana sunduğu ve sunacağı fırsatlardan da üniversiteli danışman öğrenciler sayesinde haberdar olun. Okula en yakın yurt nerede? Hangi yurdun olanakları daha iyi? Hangi semtte eve çıkarsam okula kolay ulaşırım? Veya hangi semtte eve çıkarsam daha rahat yaşarım? Bu ve bundan daha fazlası ev problemine çözüm. Ayrıca kütüphane, park, bahçe, kafe, konser ve daha fazlası! Nerelere gidilir, nerelere oturulur gibi sosyal hayata yönelik sorularınızın cevaplarını da alabilirsiniz.

tercih sürecinde şehir seçimi

2. Tercih Etmek İstediğin Bölüm

Tercih etmek istediğin bölüm, bölümdeki akademisyenler ve eğitim işleyişini mi merak ediyorsun? Bu konuda da üniversite tercih asistanı sorunlarını çözmeye hazır. Seçtiğiniz bölümün olanakları, artıları , eksileri, akademisyenleri, ders işleyişleri, içerikleri ve daha fazlası…

Liseden çok farklı şekilde ilerleyen, vizelerin finallerin, bütlerin, projelerin olduğu ve tüm bunların başta oldukça karmaşık göründüğü bir sistem. Bu sistemin nasıl işlediğine dair kafada oluşan korkutucu senaryo… Çok zorlayıcıymış gibi görünen farklı isimli dersler… Ve en önemlisi! Hayallerine ulaşmandaki en büyük adım olan bölümün. Bölümünün artıları, eksikleri, avantajları ve daha fazlası.

Lisansüstü bölümüne karar veremedin mi?

Üstelik hangi alanda lisansüstü yapacağına karar veremeyenlere de yardımcı oluyor. Alanınız olan yüksek lisans veya doktora bölümünü işaretlemeniz yeterli. Ardından lisansüstü istediğiniz üniversiteyi seçebilir ve böylelikle akademi ile ilgili aklınıza takılan her sorunun cevabını birebir o bölümdeki öğrendilerden alabilirsin.

üniversite tercih sürecinde bölüm seçimi

3. Tercih Etmek İstediğin Üniversite

Tahmin edebileceğiniz gibi hayatınıza yön verebilecek seçimlerden birisi de üniversiteniz. Seçtiğiniz okulun sizlere sağladığı olanaklar, burs programları, diploma geçerlilikleri, staj olanakları, kampüs fırsatları, kütüphane ve daha fazlası…

Ayrıca üniversite hayatının olmazsa olmazı etkinlikler, konserler, kulüpler… Sosyal hayatın işleyişi ve aktifliği hakkında her türlü bilgiye de ulaşabilirsiniz.

üniversite tercih sürecinde üniversite seçimi

Peki Neden Üniversite Tercih Asistanı?

Herkesin geçtiği ve oldukça stresli bir dönem olan “üniversiteye hazırlık” her öğrenci için hem merak hem heyecan ve de ne yazık ki stres oluşturan bir dönem. Bu dönemde henüz ne yapacağına karar verememiş sizlerin işlerini kolaylaştırmak, akıllarda kalan soru işaretlerini çözmek ve hayallerde olan düşünceleri gerçeklerle birleştirmek ise bizim görevimiz.

Tercih ettiğiniz üniversitede okuyan mevcut öğrenciler ışığında sizleri nelerin beklediğinin fragmanını üniversite tercih asistan’ı sayesinde izleyebiliyorsunuz. Böylece yüzeysel olarak kalan ve dışarıdan gözlerle yorumlanan üniversite hayatının içine girebiliyor, ne türlü zorluklar ve ne türlü ayrıcalıklar var öğrenebiliyorsunuz. Sonuç olarak da hayalini kurduğunuz hayatla karşılaşmadan bilgi edinmenize ve kendinizi hazırlamanıza fırsat sağlıyor.

Kısacası üniversite tercih asistanından faydalanmak sizlere eğitim hayatının, yeni bir şehrin ve yaşamın artılarını ve eksilerini göstermede yardımcı olmayı sunuyor.

sonuç ekranı

Kapanış

Skolbord Üniversite Tercih Asistanı sayesinde heyecanla beklediğiniz yeni hayatınızda merak ettiğiniz her sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. Üniversite hayatındaki sorunların çözülmesine ve eğitim hayatınız için tüm her şeyin tek platformda toplandığı Skolbord‘a da dahil olabilirsiniz. Ayrıca blog sayfamızı ziyaret ederek sizler için hazırladığımız “Üniversite Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik” yazısını incelemeniz de tercih döneminizde sizlere yardımcı olacaktır.

1 thought on “Üniversite Tercih Asistanı – Eşleş ve İletişime geç

  1. Gayet faydalı bir yazı olmuş. Skolbord tercih asistanını şiödi daha iyi anladım teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir