Neden bu hafta filmlere göz atmıyorsun? Sizler için farklı konulardaki başarılı filmleri derledik.

Agora (2009) 

İskenderiye’de matematikçi, astronom ve filozof olan Hyapatia’nın hedeflerine ulaşmak için hayatındaki zorlukları ve bunlarla mücadele etmesini işleyen dram ve tarih ağırlıklı bir film. Kadınların toplumdaki yerini edinmesinin ilk adımlarından birisi olduğunu da unutmamak gerek. 

Rüya için Ağıt (2000) 

Farklı türlerdeki bağımlılıkların görülmeyen yüzünü psikolojik olarak inceleyip ruha işleyen müziklerinin etkisiyle insana kendini her sahnede sorgulatmaktadır.  

Ex Machina (2014) 

Bilimkurgu sevenlerin özellikle izlemesi gereken ve bilinç, varlık, zeka gibi kavramların aslında ne olduğunu tekrar sorgulatacak bir film. Ayrıca yapay zekanın gelecekte neler getireceği hala gizemli bir soru, bu konuda da aklınızda yeni fikirler yaratabilir. 

Esaretin Bedeli (1994) 

Stephen King’in romanından uyarlanan filmimiz, masum olduğu kanıtlanamadığı için hapishaneye giren Andy’nin hayata tekrardan tutunma çabasını gözler önüne seriyor. 

Yıldızlararası (2014)  

İzleyenlerin uzunluğuna aldırmadan tekrar tekrar izlediği, her seferinde farklı bir ayrıntı yakaladıkları filmdir. Dünya’nın mevcut durumundan dolayı yaşanabilir başka bir gezegen umuduyla uzaya keşfe giden bir grup astronotun bu süreçte başına gelenleri Cristopher Nolan yönetmenliğinde izliyoruz.  

The Basketball Diaries (1994) 

Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun olduğu ve yaşanmış olaylardan esinlenen filmimiz, uyuşturucu bataklığına düşüp tüm hayatının işleyişini bozan bir gencin yıllar içinde hayatının değişimini anlatıyor. 

İyi izlemeler dileriz!